Entree tot Museum BroekerVeiling inclusief een leuke rondvaart in een open rondvaartboot met koffie of thee en gebak: beleef een gezellige dag uit
Maak kennis met Museum BroekerVeiling! Het is niet zomaar een museum. Je vindt er de oudste veiling ter wereld: hier is veilen bij afslag ontstaan. Kom naar dit museum en beleef hoe een groenteveiling ruim een eeuw geleden verliep!
Combineer jouw dagje naar het museum met een leuke rondvaart in een open rondvaartboot om meer te leren over de omgeving. Je geniet bovendien nog van een kopje koffie of thee met gebak met slagroom, zoals een stuk monchoutaart of appelgebak. Kinderen krijgen frisdrank en gebak met slagroom. Beleef een gezellige middag uit!
Museum BroekerVeiling ligt in het hart van het vroegere Rijk der Duizend Eilanden. Een land van noeste mannen en vrouwen die leefden van de tuinbouw, waarbij groenten centraal stonden. Al het vervoer ging met bootjes over het water; goederen, mensen, groenten maar ook tractoren en koeien kon je voorbij zien varen in het gebied. Op deze historische plek in Broek op Langedijk is in 1887 het veilen bij afslag ontstaan. Dit systeem wordt tegenwoordig bij alle grote veilingen toegepast. De herinnering wordt levend gehouden door het historische veilinggebouw en de markante lighallen die boven het water zijn gebouwd.
Water is voor het museum nog steeds een belangrijk gegeven. Zo is het prachtige museumterrein ook nog steeds omgeven door water. Het is dan ook mogelijk om vanuit het museum het water op allerlei manieren te verkennen, namelijk per elektrische fluisterboot, kano, akkerschuit of lekker actief op een sup!
Veel plezier bij Museum BroekerVeiling!
lundi | fermé |
mardi | 10:00 à 17:00 |
mercredi | 10:00 à 17:00 |
jeudi | 10:00 à 17:00 |
vendredi | 10:00 à 17:00 |
samedi | 10:00 à 17:00 |
dimanche | 10:00 à 17:00 |